12 gedachten over “A është Haram investimi në KriptoValuta ? Hoxhë LLukman Hoxha”

 1. A lejohet tregtimi ne Forex online ekam fjalen jo dore me dore ne kembimore, qe ka te beje me Leverage dhe Margin. Ju faleminderit

 2. A ka mundësi të shpjegohet si është e mundur të jetë e dobishme një gjë në të cilën vetëm spekulohet, është një sistem imagjinar dhe nuk është i ligjshëm. Biles nuk njihen as shpikësit e këtij sistemi dhe nuk është asnjëri pergjegjes. Çdo gjë është anonim, përgjigje ju lutem

 3. Selam Alejkum hoxha i nderum, kam disa pytje:
  1.kush e ka prodhu, apo ideja e kujt eshte kjo?
  2.me dasht me e nxjerr kete kriptovalut a mundesh dhe ne cilen bank apo ku mundesh me nxjerr?
  3.ti personalisht a mundesh me garantu qe naj njeri te fut lek ne kete monedh te panjohur dhe qe i ka leket e sigurta, po sikur edhe 5-10% ti bije vlera dhe jo ma shum?
  Ka pjyetje qe met bombardu por keni kujdes me dekleratat publike se ka mendjelehet e parazita sa te duash e mundeni mi mar ne qaf.
  Personalisht mundesh ta provojsh por mos merr me veti njerz ne rrug te panjohur,…..te pershendes.

 4. A lejohet tregtimi ne Forex online ekam fjalen jo dore me dore ne kembimore, qe ka te beje me Leverage dhe Margin. Ju faleminderit

 5. Kena me jau pa sherin hoxhallarve modern. Krypto ka plot harame te perziera me hallalle te dyshimte.
  Tek haramet bojn pjes: papunesia e shoqeris, sistemi piramidal, spekulimi ne vler te kote, josiguria, vlera qe luhaten ekstrem (nuk ndodh anjeher te ari/argjendi) dhe ne fund Krypto do jet mjet i skllaveris dhe kontroll 100% ndaj njerzimit nga Elita (Satanistat).

 6. Respekt per ket mendim, e paske kuptu Bitcoin!
  Por kisha dhon se edhe Ethereum esht shpekulim!

 7. Aga hoxhe qetu sta pranoj Bitcoini asht si me hi nqytetin e Las vegasit hi me 100 del me 10.000 euro a po dollar kazino elektronike ati qe ka ulje ngritje ajo asht pun fati haram i madh asht pun pa njers pare pa njers asht haram per mendimin tem eselamu alejkum runa zot nga e keqja

 8. HARAM!
  Ne fund hoxha tha: "Nje tweet i ndonje milioneri i jep vlere…"
  Dhe vertet kjo ndodhi. Me Bitcoin. Elon Musk premtoi se do ti shese tesllat me Bitcoin pastaj u be pishman. Ne nderkohe fitoi disa biljon USD me manovren.
  Te gjitha kripto valutat dhe te gjitha fiat valutat jane haram per shkak se nuk kane asnje vlere ne vete (intrinsic value).
  HARAM!

Reacties zijn gesloten.